Μηχανικός Σχεδιασμού σε εταιρεία στη Λάρισα

Πληρους Απασχολησης DOLAS ENGINEERING σε Κατασκευαστικές Εταιρείες , σε Στελέχη Επιχειρήσεων
  • Ημερομηνία δημοσίευσης: 21 Μαΐου, 2021
  • Εφαρμογή Πριν : 21 Ιουνίου, 2021
  • Εφαρμογές 0
  • Προβολές) 65
Αποστολή εργασίας ηλεκτρονικού ταχυδρομείου
  • Μερίδιο:

Λεπτομέρειες εργασίας

  • Εμπειρία 3 έτη
  • Φύλο 'Ολα
  • Δικαιολογητικά Πτυχίο ΑΕΙ
  • Παροχές ασφάλιση ικανοποιητικός μισθός
  • Απαραίτητες Γλώσσες Αγγλικά

Περιγραφή εργασίας

H Elpis HR για λογαριασμό εταιρείας με αντικείμενο την κατασκευή εξοπλισμού για την βιομηχανία τροφίμων & ποτών στην Λάρισα, ζητά υποψήφιο για τη κάλυψη της θέσης:

Μηχανικός Σχεδιασμού

Ο Μηχανικός Σχεδιασμού θα στελεχώσει το τμήμα σχεδιασμού κ’ Ανάπτυξης και θα συμβάλλει στα στάδια της δημιουργίας νέων προϊόντων ή στην εξέλιξη υφισταμένων.

Καθήκοντα:

  • Τρισδιάστατος (3D) σχεδιασμός των προϊόντων της εταιρίας
  • Τροποποιήσεις και παραλλαγές σχεδίων
  • Δημιουργία και οργάνωση τεχνικών φακέλων
  • Προτυποποίηση μηχανολογικού εξοπλισμού διεργασιών
  • Υποστήριξη του τμήματος εφαρμογών με αναλυτικά κατασκευαστικά σχέδια

Προσόντα:

  • Πτυχίο Μηχανολόγου Μηχανικού Α.Ε.Ι., Μηχανολογίας Τ.Ε.Ι. ή αντίστοιχου αντικειμένου
  • Άριστη γνώση 3D σχεδιαστικών πακέτων
  • Καλή γνώση Autocad και βοηθητικών προγραμμάτων μηχανολογίας
  • Μεγάλος βαθμός ικανότητας επίλυσης προβλημάτων και δημιουργικότητα
  • Δυνατότητα καλής συνεργασίας σε περιβάλλον ομάδας
  • Εμπειρία στον σχεδιασμό και προτυποποίηση βιομηχανικού εξοπλισμού κ’ δικτύων
  • Καλή γνώση Αγγλικών

Αμοιβή ανάλογη προσόντων & προϋπηρεσίας.

Προσφέρεται σταθερό περιβάλλον εργασίας με δυνατότητες εξέλιξης & πρόγραμμα συνεχούς εκπαίδευσης.

Άλλες εργασίες που μπορεί να σας αρέσουν