Ηλεκτρολόγος- Μηχανολόγος Μηχανικός σε εταιρεία στην Κατερινή

Πληρους Απασχολησης Elpis Jobs σε Μηχανικοί/Τεχνικοί
  • Ημερομηνία δημοσίευσης: 24 Μαρτίου, 2021
  • Εφαρμογή Πριν : 24 Απριλίου, 2021
  • Εφαρμογές 0
  • Προβολές) 87
Αποστολή εργασίας ηλεκτρονικού ταχυδρομείου
  • Μερίδιο:

Λεπτομέρειες εργασίας

  • Εμπειρία 1 έτος
  • Φύλο 'Ολα
  • Δικαιολογητικά Πτυχίο ΤΕΙ
  • Παροχές ασφάλιση 1 ρεπό/εβδομάδα ικανοποιητικός μισθός
  • Απαραίτητες Γλώσσες ΕλληνικάΑγγλικά

Περιγραφή εργασίας

Ζητείται Ηλεκτρολόγος – Μηχανολόγος Μηχανικός, από τεχνική-κατασκευαστική εταιρεία στην Κατερίνη, η οποία δραστηριοποιείται στις μελέτες και εγκαταστάσεις ανανεώσιμων πηγών ενέργειας και ειδικότερα στα φωτοβολταϊκά έργα.

Στο πλαίσιο της διεύρυνσης των δραστηριοτήτων της, η εταιρεία αναζητά ηλεκτρολόγο ή μηχανολόγο μηχανικό, ο οποίος θα αναλάβει ένα ευρύ φάσμα καθηκόντων σχετικά με τα φωτοβολταϊκά έργα.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Πιθανά ενδεικτικά καθήκοντα (ανάλογα με την εμπειρία):

  • Εποπτεία φωτοβολταϊκών έργων μέσω υπολογιστή (monitoring)
  • Σχεδιασμός και Μελέτες φ/β έργων
  • Υπηρεσίες συντήρησης των εγκαταστάσεων
  • Αρχειοθετήσεις πελατολογίου
  • Σύνταξη Προσφορών
  • Οικονομοτεχνική Ανάλυση

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Μηχανικού ΤΕΙ – ΑΕΙ
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση (προαιρετικά)
  • Καλή γνώση σχεδιαστικού προγράμματος AutoCAD
  • Άριστη γνώση χρήση Η/Υ και MS Office (Word, Excel)
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Δίπλωμα οδήγησης

Παροχές

  • Σύγχρονο & φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητα εξέλιξης
  • Ευέλικτο ωράριο

Οι ενδιαφερόμενοι να αποστείλουν τα βιογραφικά τους.